Perfumy drzewne – o jakiej porze roku się sprawdzają?

Składniki drzewne to dodatek wielu męskich perfum. Tego rodzaju akordy dodają każdej kompozycji głębokiego aromatu, który jest wyczuwalny przez dłuższy czas. O jakiej porze roku warto sięgać po takie perfumy? Temat omówimy na przykładzie perfum Joop.

Czy perfum drzewnych powinno się używać jedynie jesienią i zimą?

Zapachy drzewne są zazwyczaj kojarzone z tymi cięższymi, mocno wyczuwalnymi. Bywa i tak, że drzewo sandałowe czy kaszmirowe jest składnikiem delikatniejszych, świeższych kompozycji. Jednak obecność tego rodzaju składników wcale nie przesądza o tym, czy perfumy mogą być używane o określonej porze roku. Wielu mężczyzn wprost uwielbia głębsze, intensywniejsze zapachy i nie rezygnuje z nich nawet latem.

Perfumy Joop to doskonały przykład zapachów drzewnych, których można używać przez cały rok. Zapachów drzewnych nie brakuje w perfumerii perfumeria.pl/collections/joop. Marka Joop, o której wspomniano na początku, została stworzona w Niemczech. Jest znana między innymi ze świetnie skrojonych męskich ubrań, które wyróżniają się szykiem i elegancją. Perfumy Joop są zaś znane orientalno-drzewnych akcentów. Każdy zapach uwodzi zmysłowym aromatem i czaruje nietuzinkowymi zestawieniami.

Orientalne perfumy Joop z drzewnym aromatem

Kompozycją orientalno-fougere jest zapach o nazwie Wow. Łączy w sobie intensywne, korzenne tony z odrobiną ciepłej, drzewnej bazy. Perfumy te zostały bowiem skomponowane na bazie drzewa kaszmirowego, wanilii oraz fasolki tonka. Dopełnia je nuta serca, w której znajdziemy geranium, jodłę balsamiczną i wetywerię. Zapach przyprawiono także kardamonem oraz bergamotką.

Kolejną orientalną propozycją od marki Joop jest zapach Homme Wild. To bardzo zdecydowany zapach z minimalną ilością składników. Nie oznacza to jednak, że zapach jest monotematyczny czy pozbawiony głębi. Wręcz przeciwnie. To wielowarstwowa kompozycja, której bazę stanowią nuty drzewne i tytoń leśny. Pachnidło to dopełnia rum i odrobina różowego pieprzu.

Zmysłowy zapach drzewny dla mężczyzn

Marka Joop potrafi zaskoczyć. Propozycja Pour Homme to fascynująca niespodzianka w bardzo oryginalnym wydaniu. Ten orientalno-ambrowy zapach jest przeznaczony dla mężczyzn poszukujących zmysłowych akcentów z nutą świeżości. Kompozycja Pour Homme stopniowo uwalnia ciepłe, kwiatowe nuty, by na koniec zwrócić uwagę na silną, zmysłową bazę. Znajduje się w niej bób tonka, wetiwer i paczula. Świeżość tej kompozycji zapewnia bergamotka i kwiat pomarańczy.