Piłka nożna dla fanów futbolu – jak wybrać tę właściwą?

Liczba fanów piłki nożnej rośnie, szczególnie w miesiącach, które pozwalają organizować treningi na murawie po mroźnej zimie. Futbol to wyjątkowy sport, scalający nacje całego świata. Mnóstwo osób, podążając śladem swoich sportowych idoli, próbuje własnych sił w tej dyscyplinie. Czym się kierować przy zakupie własnej piłki nożnej?

Liczba fanów piłki nożnej rośnie, szczególnie w miesiącach, które pozwalają organizować treningi na murawie po mroźnej zimie. Futbol to wyjątkowy sport, scalający nacje całego świata. Mnóstwo osób, podążając śladem swoich sportowych idoli, próbuje własnych sił w tej dyscyplinie. Czym się kierować przy zakupie własnej piłki nożnej?

Przeznaczenie sprzętu

Podobnie jak akcesoria dedykowane innym sportom wysiłkowym, tak i piłki nożne można podzielić ze względu na ich przeznaczenie. Jeśli codzienne treningi obywają się na świeżym powietrzu, a zacięte mecze przy pełnym stadionie, najlepszym wyborem będzie piłka outdoorowa. Jej naturalnym środowiskiem jest murawa – piłka ma średnią sprężystość, jest skutecznie chroniona przed wodą i nie traci powietrza nawet w najbardziej dynamicznych podaniach i strzałach.

W drugiej kategorii znalazły się piłki nożne do gry na hali oraz plaży. Z uwagi na specyfikę gry, ten rodzaj sprzętu charakteryzuje się mniejszą sprężystością, co ma decydujący wpływ na jej lotność. Piłka do futsalu idealnie sprawdza się w warunkach halowych, a także na plaży, gdzie nie odbija się zbyt mocno od bosych stóp zawodników.

Piłki nożne – tabela rozmiarów

Piłka do gry w nogę, podobnie jak para butów, musi być idealnie dobrana do gracza. W sprzedaży najpopularniejszy rozmiar to piątka, dedykowana zawodowcom i zawodnikom powyżej 15. roku życia. Młodsi gracze użytkują zazwyczaj „czwórkę” do czasu opanowania zaawansowanego poziomu, z kolei najmłodsi użytkownicy rozpoczynają swoją sportową przygodę z piłką w rozmiarze 3. Warto jednak pamiętać, że rozmiar piłki nie jest dobierany wyłącznie do wieku – duże znaczenie ma stopień zaawansowania, a także sam sposób gry.

Znak jakości FIFA

Piłki nożne sygnowane znakiem Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej wyróżniają się ponadprzeciętną jakością. Sprzęt przechodzi szereg testów, by stać się niezastąpionym i niezniszczalnym elementem piłkarskich rozgrywek. Logo FIFA Quality oznacza między innymi, że dokonano pomiaru obwodu i okrągłości piłki aż w 45 tysiącach punktów.

document_image_rId5.jpeg

Trening na każdym poziomie z numer1.store

Oferta sklepu internetowego numer1.store dedykowana jest osobom, które chcą dynamicznym krokiem wejść w świat sportu i zmienić dotychczasowy styl życia. W asortymencie znajdują się specjalistyczne produkty wiodących producentów, takich jak Adidas, Puma czy Nike. Wysokiej klasy sprzęt i akcesoria sportowe pomogą rozbudzić pasję do piłki nożnej. Rękawice bramkarskie, ochraniacze, obuwie i odzież oraz piłki nożne – numer1.store to sprawdzony dostawca markowych produktów.

Sportowe rozwiązania od lat

Sklep powstał ze sportowej pasji i chęci dzielenia się nią z osobami, które cenią sobie dobrą jakość i trwałe produkty. Już sama jego nazwa zobowiązuje! Nie bez powodu sklep został oceniony przez użytkowników serwisu Ceneo na 5 gwiazdek. Asortyment wyróżnia się doskonałą jakością, oferując trafne rozwiązania zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych graczy, którzy kierowani wizją zwycięstwa zawsze oddają celne strzały w światło bramki.