W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste?

Masz już jedno konto osobiste? To wcale nie oznacza, że pieniądze musisz trzymać w jednym banku. Sprawdź, które instytucje finansowe mają lepszą ofertę w tym zakresie i zmień rachunek. Dzięki temu możesz sporo zyskać – także dostęp do innych produktów finansowych na korzystniejszych warunkach.

Nawet jeśli masz już jedno konto osobiste, nic nie stoi na przeszkodzie do otwarcia kolejnego rachunku. Zanim jednak zdecydujesz się na taki krok, wybór powinien być poprzedzony analizą dostępnych ofert. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy dostępne są konta osobiste oferujące więcej niż dotychczasowy bank.

Jak wybrać korzystne konto osobiste?

Każde konto osobiste – niezależnie, w jakim banku jest zakładane – działa na identycznej zasadzie. Dlatego, jeśli chcesz wybrać korzystne rozwiązanie, musisz wziąć pod uwagę wiele istotnych kryteriów.

Opłata za otwarcie rachunku 

Obecnie większość banków nie pobiera opłaty za otwarcie rachunku osobistego. To już niejako standard, ale warto upewnić się, że każda instytucja działa w oparciu o taką politykę wewnętrzną.

Koszt wypłaty gotówki z bankomatów

Chociaż płatności bezgotówkowe są popularne, nadal wiele osób potrzebuje pieniędzy w banknotach. Warto zatem sprawdzić, ile będzie kosztować podjęcie gotówki z bankomatu. Niektóre instytucje nie pobierają prowizji za wypłatę z bankomatów własnych lub współpracujących. Natomiast niektóre zwalniają z opłat w ogóle. Tak jest m.in. w przypadku Konta Osobistego w Toyota Banku – w ramach rachunku możesz aż 3-krotnie wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w całej Polsce, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Konto osobiste – gdzie je założyć?

Zastanawiasz się, w jakim banku najlepiej założyć konto osobiste? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wiele zależy od twoich potrzeb, oczekiwań. Znaczenie ma także to, na jakich warunkach posiadasz dotychczasowy rachunek (o ile jesteś jego właścicielem).

Sprawdź ranking kont osobistych 

W dotarciu do aktualnych ofert może pomóc ranking kont osobistych. Opublikowany w branżowym serwisie internetowym, będzie nieocenionym wsparciem. Dlaczego? Dzięki zawartym tam informacjom można zdobyć podstawowe informacje o aktywnych kontach osobistych w różnych bankach. Tym samym nie musisz zbierać danych we własnym zakresie, co przekłada się na znaczną oszczędność czasu.

Poznaj ofertę dodatkowych produktów finansowych 

Mając konto osobiste w danym banku, możesz jeszcze łatwiej korzystać z innych produktów finansowych. Najprostszym przykładem jest konto oszczędnościowe, dzięki któremu możesz w swoim tempie budować poduszkę finansową. Podobnie jest w przypadku linii kredytowej – jest ona dostępna wyłącznie w ramach konta osobistego. Warto zatem sprawdzić, na jakich warunkach oferowane są produkty dedykowane posiadaczom kont osobistych.

Chociaż konto osobiste to podstawowy produkt bankowy, warto przyjrzeć się szczegółom oferty. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że dokonany przez ciebie wybór był słuszny.