Wyposażenie stoisk targowych – ważna jest funkcjonalność

Wyposażenie stoisk targowych to rzecz niezwykle istotna oraz ważny składnik całości – już na etapie tworzenia koncepcji wystawy i pierwszych wizualizacji. Im bardziej zagłębiamy się w wyobrażenie naszego idealnego stoiska, tym bardziej widać, że decydujący jest każdy detal. Na ograniczonej powierzchni nie będzie przecież miejsca na zbędne i dodatkowe, niefunkcjonalne moduły, sprzęty i przedmioty. Z kolei w miejscu na konwersację z klientem nie może zabraknąć krzesła czy stolika, na froncie – ekspozytora na katalogi i ulotki, a przed monitorem z reklamowym spotem – wygodnej kanapy. Wszystko to trzeba przemyśleć i zaplanować z dużym wyprzedzeniem. Aranżacja stoiska wymaga od projektantów nie lada wysiłku, związanego ze szczegółowym rozpoznaniem celów wystawcy, strategii firmy czy drobiazgowej oferty usługowej i produktowej.

Wyposażenie stoisk targowych – meble, sprzęty, dodatki

By stoisko targowe przyciągało klientów, musi być atrakcyjne: oryginalne, intrygujące, harmonijne i estetyczne, ale również wyposażone w odpowiednie, wysoko funkcjonalne moduły, sprzęty i akcesoria. Wyposażenie stoisk targowych nie może być jedynie dodatkiem, lecz elementem składowym całości – zgranym formalnie, kolorystycznie i stylistycznie. O ile proste moduły i minimalistyczne formy sprawdzą się w przypadku firm medycznych, technologicznych czy z branż finansowych, dla biznesów z pogranicza sztuki lepiej będzie pasować stylizowana zabudowa, a dla ekologicznych przedsięwzięć – wykonana z naturalnych materiałów, jak drewno czy elementy przyrody (woda, kamienie, rośliny). Niezwykle istotne będą odpowiednio dobrane dodatki – w postaci stolików, szafek, blatów, mebli wypoczynkowych. Wyposażenie stoisk targowych w monitory, telewizory i sprzęt nagłaśniający pozwoli zwrócić większą uwagę na ekspozycję, a banery, flagi firmowe i loga – silnie zaznaczą obecność firmy w targowej przestrzeni.  W przypadku firm handlowych niezbędne będą również dodatkowe gabloty, wystawki i ekspozytory na reprezentacyjne towary, czy istotne wyróżnienia, odznaki i gadżety.

Ważne wyposażenie – zaplecze, które dba o porządek

Stoisko targowe jest miejscem, w którym bezwzględnie powinien panować ład i porządek. Na niewielkiej przestrzeni widoczny będzie każdy rozpakowany kartonik, zmięty dokument i niepotrzebna filiżanka. Te drobne rzeczy mają szansę skutecznie zburzyć misternie budowaną wizualną harmonię, odbierając wystawie niezbędną estetykę i elegancję. Dlatego istotne będzie wygospodarowanie miejsca na zaplecze, poza zasięgiem wzroku odwiedzających. Działowa ścianka zasłoni półki czy regały, a wysoki blat przykryje ustawione na podłodze zapasy katalogów, ulotek, firmowych gadżetów czy choćby kawy, którą częstujemy gości. Powierzchnia zaplecza powinna być dyskretnie i estetycznie wpisana w aranżację całości i zaplanowana już na etapie tworzenia wizualizacji. Dlatego dbając o odpowiednie wyposażenie stoisk targowych, warto stawiać na pomoc firm z doświadczeniem, jak Versus. Dzięki kompleksowej obsłudze, jaką zajmuje się to przedsiębiorstwo, występ na największej imprezie targowej z pewnością będzie można zaliczyć do udanych.