Po czym poznać, że on mnie kocha?

Kwestia, która nurtuję wiele zakochanych kobiet, to odpowiedz na pytanie, czy on odwzajemnia moje uczucia? Po czym poznać, że on mnie kocha? Rada może być tylko jedna – uważnie obserwuj swojego wybranka i jego zachowania – może się za nimi wiele kryć.

Po czym poznać, że mężczyzna mnie kocha?

Pewne sygnały wysyłane przez mężczyznę, niekoniecznie bezpośrednio i świadomie, mogą nam pomóc rozszyfrować nurtujące nas kwestie. Szczególnie tę, czy jest on nami rzeczywiście zainteresowany. Zachowania mężczyzn mogą być dla nas kobiet niekoniecznie przewidywalne bądź też zupełnie nieoczywiste.

Mężczyźni w relacjach z kobietami często stają się bardziej zachowawczy i ostrożni niż są w codziennym życiu. Kobiety oczekiwałyby konkretu, jasnego komunikatu, stanowczości w określeniu się – tak byłoby najprościej. Jednak często rzeczywistość wygląda tak, że mężczyźni po prostu badają grunt i potrzebują więcej czasu na bezpośrednią otwartość w naszą stronę. Często okazują zainteresowanie w delikatny i nienachalny sposób.

Po czym poznać, że on mnie kocha – trzy jasne sygnały

  • Przedstawia Cię znajomym, rodzinie  – to wyraźnie pokazuję, że jesteś dla niego kimś ważnym. Chce Cię pokazać światu, pochwalić się Tobą i zakomunikować bliskim, że jesteś w jego życiu naprawdę ważna.
  • Okazuje zazdrość – może to być ważny dla nas sygnał. Jeśli mężczyzna daje poznać po sobie ten rodzaj emocji, jest to prawdopodobnie stuprocentowy sygnał jego zainteresowania. Dla wielu mężczyzn jest to po prostu ujma na ich dumie.
  • Przyjmuje kompromisy – mężczyźni często chcą stawiać na swoim, aby pokazywać władczość i dominację. Pójście na kompromis pokazuję wyraźnie, że liczy się z Twoim zdaniem, zgadza się na ustępstwa, abyście oboje byli zadowoleni.

Próby imponowania pozwolą poznać, że on Cię kocha

Często mężczyźni, aby pokazać się z jak najlepszej strony, zabierają się za sprawy, których w normalnym okolicznościach raczej się nie podejmują. Są na przykład chętni do domowych napraw. Przy zakochanym mężczyźnie nie będziesz musiała ciągle prosić o to samo i wielokrotnie upominać się o swoje. Na przykład domowe naprawy to świetne pole do wykazania się dla mężczyzny i pokazania się z dobrej strony – zaimponowania kobiecie.

Próbą zaimponowania kobiecie może być także gotowanie. Wielu mężczyzn decyduję się na taki krok, dopiero gdy naprawdę chcą się wykazać – gdy rzeczywiście chcą zaimponować. Dla wielu z nich samo podjęcie próby gotowania to już wyzwanie i wyjście ze swego rodzaju strefy komfortu. Warto do docenić.

Sposobem na zaimponowanie może być także wymyślanie niecodziennych niespodzianek. Takie działania z zaskoczenia, próba pozytywnego wymuszenia na nas jakichś spontanicznych decyzji, proponowanie czegoś niecodziennego czy wręcz szalonego – to także próba zwrócenia na siebie jeszcze większej uwagi.

Po czym poznać, że on mnie kocha – mniej oczywiste znaki

  • Okazywanie czułości – mężczyzni są czuli wobec tych kobiet, które darzą mocnym uczuciem. To zakochanie i miłość powodują, że mężczyźni stają się delikatniejsi, bardziej czuli i subtelni.
  • Nieoczywiste komplementy – zwróć na to uwagę. Zakochany mężczyzna będzie szukał czegoś bardziej wysublimowanego, niż znane każdej z nas: „ładnie wyglądasz”, powiedziane jakby z przyzwyczajenia. Wybierze on coś nieszablonowe, będzie zwracał uwagę na szczegóły.
  • Okazywanie wsparcia – czasami potrzebujemy, aby ktoś nas wspierał w naszych pasjach czy wyborach. Jeśli wybranek to robi, możemy być pewne, że mu na nas zależy. Nie krytykuje, nie ocenia – a jedynie konstruktywnie wspiera.
  • Drobne gesty, troska – mężczyzna prosi, byś się ciepło ubrała w zimny dzień, gdy widzi, że masz problem, proponuje rozmowę i słucha Cię. Nawet zainteresowanie z jego strony zwykłymi, prozaicznymi sprawami naszego życia codziennego może dawać nam sygnał, że jesteśmy w jego życiu ważne.
  • Planuje wspólną przyszłość – na początku coś niewielkiego: wyjście razem do kina, restauracji czy klubu. Następnie jakiś wspólny wyjazd na wakacje czy urlop. Jeśli uwzględnia Cię w swoich dalszych planach, to Wasza znajomość musi być czymś poważnym.

Kochający mężczyzna będzie nam poświęcał dużo swojej uwagi. Jest wiele sygnałów, po których można poznać, że on kocha – warto dobrze obserwować partnera. Pamiętajmy o tym, że mężczyźni to zdobywcy, będą chcieli nam imponować i zaskarbiać swoją uwagę. Jednak będą tego dokonywać nie zawsze w oczywisty i jawny sposób.