A czy Ty wiesz, jak sprzedawać na Amazonie w Polsce?

Platforma Amazon od wielu lat robi spektakularne wyniki poza granicami naszego kraju.

Od niedawna również polscy konsumenci mogą używać witryny dostosowanej do wymagań naszego rynku. Jest to idealna okazja, aby połączyć możliwości sprzedażowe platformy z wieloletnim stażem, zaangażowania klientów, których Amazon pozyskiwał na przestrzeni lat i potrzeby naszego klienta we własnym sklepie internetowym.

Zatem jak sprzedawać na Amazonie? Jest to dość proste!

Dostępność witryny Amazon w Polsce

Możliwości, jakie daje Amazon dla polskich klientów, są niezwykle proste w obsłudze. Wersja dostępna jest w przeglądarkach internetowych, jak i na telefonach komórkowych czy tabletach. Dzięki mobilnym rozszerzeniom zakupy można odbywać z każdego miejsca. To, co się wyróżnia na przestrzeni lat dostępności platformy, to możliwość szybkiej wysyłki, na którą czas oczekiwania nie różni się od paczek zamawianych z polskich magazynów.

Od czego zacząć, czyli jak sprzedawać na Amazonie?

  1. Nazewnictwo ofert
  2. Opis produktów
  3. Zdjęcia produktów
  4. Zawarcie słów kluczowych w opisach i ofertach

Jeżeli zastanawiasz się jak zarabiać na Amazonie, musisz zadbać przede wszystkim o zawartość oferty produktowej. Warto na pierwszy rzut skupić się na stworzeniu całej oferty pod SEO i pozycjonowanie towarów pośród różnych sprzedawców. Opisy, zdjęcia, zawarte słowa mają wpływ na algorytm wykorzystywany zarówno przez Amazona, jak i Google, co ma bezpośredni przekład na widoczność wystawianego produktu.

Szybki kurs sprzedaży

Każdy, kto jeszcze nie zaczął rozwijać swojego biznesu online we współpracy z portalem Amazon, może zarejestrować się na stronie sell.amazon.pl i poznać możliwości oraz informacje odnoście prowadzenia e-sklepu. Rozwój w każdej branży jest ważny, stawiając nowe wyzwania i wychodząc naprzeciw klientom, można spełnić ich oczekiwania i zagwarantować sobie stały ruch w biznesie. Nie można stawać miejscu również z innych powodów, takich jak ten, że konkurencja od razu to wykorzysta. Jeśli więc jesteś nastawiony na sukces – postaw na taki szybki kurs sprzedaży, a potem sprawdź jeszcze ErpBox – platformę do zarządzania sprzedażą, która pomoże Ci rozwinąć ecommercowe skrzydła jeszcze bardziej.