Jak doradca może pomóc w uzyskaniu trudnego kredytu hipotecznego?

Pomimo szczerych chęci, nie zawsze wszystko idzie tak, jak sobie to zaplanowaliśmy. Wiele przeszkód możemy napotkać na przykład wtedy, kiedy będziemy starać się o zakup nieruchomości. Jednak kiedy banki odmówią nam współpracy, nie musimy się od razu poddawać. Są jeszcze tzw. trudne kredyty hipoteczne. Co to jest i kto może pomóc nam w jego uzyskaniu?

Gdy pierwszy raz idziemy do banku i wypełniamy wniosek, jesteśmy pełni nadziei na jego akceptację, ale w momencie, kiedy odmawia nam jeden, drugi, trzeci bank, ta nadzieja się ulatnia. Niestety, aby uzyskać kredyt hipoteczny, trzeba spełnić wiele, czasem bardzo restrykcyjnych warunków. Być może mamy jakieś zadłużenie w BIK, może zarobki są zbyt niskie albo pracujemy na podstawie umowy o dzieło. Nie możemy się jednak poddawać, bo szukając sposobów na zdobycie środków finansowych, nie musimy się ograniczać tylko do banków.

Trudny kredyt hipoteczny – co to takiego?

O trudnym kredycie możemy mówić wtedy, kiedy z różnych względów niemożliwe jest uzyskanie kredytu hipotecznego w banku. Ile razy byśmy złożyli wniosek, tyle razy dostaniemy decyzję odmowną. Dotyczy to więc takich sytuacji, jak wspomnieliśmy wyżej. Chodzi na przykład o negatywne wpisy w BIK, czy krótki okres zatrudnienia. Czynniki te wpływają na obniżenie scoringu, a im niższa jego wartość, tym trudniej o uzyskanie kredytu. Jednak pojęcie trudnego kredytu hipotecznego funkcjonuje i korzysta z tego coraz więcej osób.

Warto skorzystać ze wsparcia specjalisty

Ponieważ sami uzyskać kredyt już próbowaliśmy, teraz czas na wsparcie fachowca. Jego pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego może się okazać nieoceniona. Taka osoba doskonale zna prawo i jeśli tylko istnieje w nim jakakolwiek furtka, to z pewnością kredyt pomoże nam wywalczyć. Nawet w sytuacji, kiedy nasz scoring jest bardzo niski.

Wystarczy, że mamy wkład własny. Doradca wnikliwie przyjrzy się naszej sytuacji, możliwościom i potrzebom. Następnie prześledzi dostępne na rynku opcje i zaproponuje nam rozwiązanie, które w naszym przypadku będzie dostępne i opłacalne. Będzie wsparciem także na kolejnym etapie, czyli pomoże wypełnić i złożyć wniosek.

Jak może pomóc MbConsulting.pl?

Wnioski, które składają doradcy z MbConsulting.pl, są w 100% akceptowane. Jeśli więc czujemy się niepewni co do otrzymania kredytu hipotecznego w tradycyjny sposób, a przy tym zamierzamy kupić nieruchomość w województwie pomorskim, kontakt z tymi specjalistami jest atrakcyjną opcją. Możemy liczyć na empatię, zrozumienie i profesjonalizm.

Wśród zalet współpracy z tą firmą, wymienić można to, że wszystkie warunki są przejrzyste od początku do końca. Nie ma kruczków prawnych ani drobnego druku. Nie ma też żadnych opłat na początku. Atutem jest też sprawność działania. Nawet po dwóch dniach możemy mieć informację, czy mamy szansę na kredyt i na jakich warunkach byłby dostępny. Decydując się na ten wariant, szybko zauważymy, że stres związany z wizytami w banku był niepotrzebny.