Jak zredukować pogłos w mieszkaniu?

Posiadacze dużych i wysokich mieszkań bardzo często zmagają się z problemem tak zwanego pogłosu. Jest to zjawisko niepożądane, które w dużej mierze wpływa na pogorszenie klimatu akustycznego. Ze echem najczęściej spotykamy się w pustych pomieszczeniach.

Niemniej jednak, gdy wnętrze zostanie już zaaranżowane, problem powinien zniknąć lub zostać znacznie zminimalizowany. Co w sytuacji, gdy pogłos nadal występuje? Czy pracownia projektowa jest w stanie pomóc nam w tym przypadku?

Skuteczne sposoby na pozbycie się pogłosu

Na początek warto wspomnieć o istnieniu tak zwanych tynków akustycznych. Na tego typu materiały powinny zdecydować się osoby, które nie chcą, aby w pomieszczeniach znajdowała się zbyt duża liczba mebli, a jednocześnie powierzchnia mieszkania i wysokość sufitu są dosyć spore. Tynki tego typu mogą być stosowane bezpośrednio na ścianę i zapewniają bardzo dobre efekty. Można zatem liczyć na poprawę warunków akustycznych. Z drugiej strony, trzeba liczyć się z obecnością chropowatej powierzchni. Aplikacja gładzi nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż może sprawić, że utracimy rezultaty.

  • Każda pracownia projektowa powie nam, że jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się echa jest inwestycja w panele akustyczne. Ich dodatkową zaletą jest świetny wygląd. Panele występują w różnych wersjach kolorystycznych i kształtach, więc można bez problemu połączyć je z planowaną aranżacją wnętrza. To dobry wybór do każdego pomieszczenia.

Meble i tkaniny – kolejna metoda redukcji echa

Warto wspomnieć również o tym, iż zarówno elementy wyposażenia typu szafy, komody czy stoły, jak i różnego rodzaju dywany, zasłony czy firanki znakomicie redukują pogłos. Czasami wystarczy zainwestować w ozdobę podłogi lub okien, a problem zniknie raz na zawsze. Należy jednak zaznaczyć, że im grubsza tkanina, tym lepsze uzyskamy efekty. Duże znaczenie ma także sposób w jaki ustawimy meble. W tym przypadku może pomóc nam pracownia projektowa.