Królowa perfum, której nikomu nie trzeba przedstawiać

Chanel number five to produkt, który stanowi jeden z najbardziej kultowych rozwiązań wśród wód perfumowanych dla kobiet. Dostajemy tutaj wręcz legendarny, ponadczasowy zapach, będący jednym z najlepiej sprzedających się perfum w historii całego perfumiarskiego przemysłu. Nic w tym dziwnego, gdyż Chanel number five wyróżnia się zarówno pod kątem swojej historii powstania, niepowtarzalnego flakonu, o urzekających, acz prostych kształtach, a także znakomitego zapachu, który z niewoli zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Słowo o składzie Chanel no 5

Tak naprawdę ciężko jest znaleźć konkretne informacje na temat tego, to co wchodzi w ich skład.  Nie można jednak się dziwić, gdyż receptura jest bardzo sekretna. Zakłada się jednak, że cała kompozycje ma około 80 różnych składników, wśród których możemy wyróżnić na przykład aldehydy będące w owym czasie (gdy powstawały perfumy) bardzo nowatorskim półproduktem użytym do produkcji perfum. Co ciekawe sama nazwa perfumy jest także bardzo wyjątkowa.  Warto jest zwróć uwagę, że mówimy o numerze piątym, co jasno sugeruje, że wcześniejsza numeracja również była w wyprzedaży.  Otóż zgodnie z życzeniem Chanel twórca perfum, jakim był perfumiarz Ernest Beaux, miał stworzyć piękny zapach. Pierwsze 4 numery nie przyjęły się, a dopiero piąta odsłona zyskała przychylność ludności. Wśród licznych gwiazd, które rozsławiły ten zapach, warto wyróżnić m.in. Marilyn Monroe.

Uroki kompozycji, którą pokochały miliony

Żeby było jeszcze bardziej, ciekawiej perfumy Chanel number five nie wyróżniały się w owym czasie żadnym wielki zapachem i nie wzbudziły tego ekskluzywnego wrażenia, jakim cieszą się teraz.  Dopiero kiedy zakochała się w nich Marilyn Monroe, zostały odkryte przez świat i z czasem zyskiwały coraz większą popularność.  W efekcie tego Chanel number five obecnie zachwyca niepowtarzalną kompozycję kwiatową pełną świeżości i lekkości. Wyróżniamy w nich między innymi takie nuty jak drzewo sandałowe, mech dębowy, paczula, piżmo, wanilia, wetyweria, czy też żywica bursztynowa.  Oprócz tego można znaleźć szereg kwiatów w tym jaśmin, konwalia, korzeń, irysa lub róże, jak i cytryn, nerolę, czy też bergamotkę.  Ta lista dość jasno pokazuje, że w skład Chanel jest niezwykle skomplikowany, ale daje powalający efekt sprawiający, że będziesz się czuła wyjątkowo w każdej sytuacji.  Na koniec warto również podkreślić niepowtarzalną buteleczkę.

Flakon, który skradnie Ci serce

Jej przezroczysta faktura, jak i w proste, acz przyciągające wzrok kształty dość jasno poinformują Cię, co zawiera się w środku. Można by pomyśleć, ze tą swoją „otwartością” w ogóle nie wstydzą się swojego wnętrza, tak jak nie powinny się go wstydzić kobiety.  Na przestrzeni lat butelka zmieniała się nieznacznie, a swój oryginalny wygląd utrzymuje od 1986, kiedy to przyjęła najznakomitszą formę.  W ostatecznym rozrachunku Chanel number five to nieprawdopodobna perfuma.  Oczywiście sprawdzi się jednakowo w ciągu dnia, czyli to codziennego użytku, a wieczorem rozbudzi zmysły i wywoła pożądanie, które urzeknie każdego.  Chanel cieszą się także licznymi zapachami, które spełnią twoje najbardziej wykwintne oczekiwania. Dlatego tego też poszukując wyjątkowości, koniecznie musisz sprawdzić, jak będzie ono pachniało na Twojej skórze.