Szybki remont – zamów materiały przez telefon!

Remont to termin, który często budzi nieprzyjemne skojarzenia. Pył, kurz i brud, przedłużające się prace z przyczyny braku fachowca, terminu czy materiału, kurczący się budżet i nieprzewidziane dodatkowe wydatki, to tylko niektóre aspekty kojarzone z remontem. Już czas, aby ten termin odczarować! Wcale nie musi to tak wyglądać! Jak go zorganizować, by przebiegł sprawnie? I na jaką pomoc, przyspieszającą remont, można liczyć?

Zaplanowanie to jedno, wykonanie drugie

Od czego zacząć? Warto przygotować się mentalnie. Zaplanować budżet i prace do wykonania. Lepiej nie spieszyć się podczas żadnego etapu. Szeroko pojęty plan może być solidnym fundamentem dla wykonywania prac zgodnie z harmonogramem. I jeszcze jedno, nie warto sztywno trzymać się założeń, za to być elastycznym i na bieżąco omawiać wykonywanie prac, ich przebieg, oraz modyfikację.

Określenie planu remontu i budżetu

Oszacowanie, jakie prace remontowe należy wykonać oraz, jakie przygotować nakłady finansowe na prawdopodobne koszty materiałów i wynajęcie ekipy remontowej, powinno być jedynie wstępne i elastyczne. Dobrą praktyką jest przygotowanie większego budżetu, tak aby niewliczone w plan wydatki nie były zaskoczeniem. Na to trzeba być przygotowanym. To zdecydowanie może przyspieszyć zakończenie remontu. Należy zadbać o:

  • przygotowanie jak najbardziej konkretnego planu remontu,
  • oszacowanie wiadomych kosztów,
  • przygotowanie budżetu.

Jeśli posiada się doświadczenie w remontach, prace można wykonać samodzielnie z pomocą członków rodziny. Jeśli takich umiejętności się nie posiada, trzeba poważnie zastanowić się nad wyborem ekipy budowlanej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fachowców

Na zadowolenie z efektów końcowych remontu, z tego, czy został starannie, rzetelnie i uczciwie przeprowadzony, składa się również współpraca z fachowcami. Wybór ekipy remontowej jest kluczowy. Nie warto oszczędzać ani na materiałach, ani na wynajęciu odpowiednich osób. Tutaj dobrą praktyką jest wynajęcie ekipy, która całościowo zajmie się każdą pracą (np. również hydrauliczną i elektryczną), niż szukanie pojedynczych fachowców z każdej dziedziny. Zyskuje się wówczas na czasie. Warto popytać wśród znajomych o ekipę, oraz podczas poszukiwań zapoznać się z jej wystawionymi opiniami w Internecie.

Zamawianie materiałów przez telefon

Zabrakło materiałów remontowych? Często się to zdarza. Samodzielne zakupy przysparzają wielu trudności, wymagają czasu i siły. Warto skorzystać z usługi, która przyspieszy prace remontowe. W marketach OBI zrealizować można zakupy na telefon. Prosta obsługa opisana została na stronie https://www.obi.pl/uslugi/zakupy-przez-telefon/. Wystarczy wybrać online potrzebne produkty i skorzystać albo z infolinii OBI, albo skontaktować się z najbliższym sklepem, aby je zamówić np. z dostawą do domu. Podczas zamówienia telefonicznego można skorzystać z porady konsultanta oraz wybrać sposób dostawy i płatności. Zdecydowanie zyskuje się na czasie, dzięki tej usłudze.

Remont wymaga dobrej organizacji oraz pewnej dozy elastyczności podczas jego realizacji. Tych kilka wskazówek pomoże go przyspieszyć.