Luksusowa łazienka – o czym pamiętać?

Luksusowa łazienka nie jest dzisiaj kojarzona wyłącznie z hotelowymi apartamentami o bardzo wysokim standardzie. Dostępne na rynku rozwiązania sprawiają, że luksusową łazienkę można zaaranżować także we własnym domu czy mieszkaniu.

Jakie materiały do wykończenia luksusowej łazienki?

Do wykończenia ścian i podłóg w łazience można wykorzystać bardzo różne materiały. Osoby, którym marzy się luksusowa łazienka mogą zdecydować się na wykorzystanie kamienia naturalnego. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się marmur. Marmur jest jednak mało odporny na zaplamienie, w trosce o trwałość marmurowej okładziny koniecznie należy ją zaimpregnować. Marmur najlepiej prezentuje się w dużych łazienkach. Tańszą alternatywą dla naturalnego, dość drogiego marmuru są płytki ceramiczne, które go imitują. Inspirowane marmurem płytki oferuje między innymi firma Tubądzin. W asortymencie tego producenta znajduje się kolekcja Pietrasanta. Płytki z tej kolekcji inspirowane są marmurem karraryjskim. Płytki w tej kolekcji są uniwersalne, można stosować je na ścianach i podłodze.

Jakie sprzęty do luksusowej łazienki?

Aranżacja luksusowej łazienki to nie tylko wybranie materiałów wykończeniowych, ale także dobór odpowiednich sprzętów. W każdej eleganckiej łazience powinna znaleźć się umywalka. Rozwiązaniem idealnym do luksusowej łazienki jest umywalka nablatowa. Aby aranżacja była spójna i elegancka blat także powinien być marmurowy. Synonimem luksusu jest także wolno stojąca wanna z hydromasażem. W dużej łazience warto zamontować również prysznic. Najbardziej eleganckie i luksusowe kabiny prysznicowe są bardzo dyskretne. Odznaczają się przejrzystymi przeszkleniami i płytkim brodzikiem, który może być zamontowany w podłodze. Często eleganckie prysznice nawet nie mają brodzika. Natrysk od reszty wnętrza oddziela jedynie przejrzysta tafla.

Kamienne okładziny, takie jak na przykład marmur, znakomicie nadają się do łazienki. Równie elegancko i luksusowo może prezentować się łazienka, w której wykorzystano płytki imitujące marmur.