Pojazdy Polaris do pracy w terenie. Co mamy do wyboru?

Praca w terenie, niezależnie czy to w gospodarstwie rolnym, leśnym czy w jakiejkolwiek innej branży, gdzie potrzebne są pojazdy, które poruszają się sprawnie po bezdrożach, jest dzisiaj o wiele prostsza. Wszystko to za sprawą pojazdów UTV i ATV pozwalających na bezproblemowe przemieszczanie się w miejscach, do których nie prowadzą tradycyjne drogi. Wśród czołówki najchętniej wybieranych marek tego typu maszyn znajduje się amerykański Polaris. Jakie pojazdy znajdziemy w jej stajni. Do jakiej pracy się nadają?

Pojazdy ATV i UTV od Polaris

Niezaprzeczalnie Polaris należy do jednych z najbardziej rozpoznawalnych marek, jeśli chodzi o quady czy pojazdy side by side. I nie dzieje się tak bez przyczyn. Firma od dekad zajmuje się produkcją tego typu maszyn, a o ich jakości świadczy to, że są to pojazdy znajdujące się na wyposażeniu amerykańskiej armii i szeregu innych służb. W Polsce również quady i maszyny UTV Polaris znajdują się na wyposażeniu policji czy służb ratunkowych, ale nie tylko! Poszczególne pojazdy amerykańskiej marki to doskonałe wsparcie w realizacji prac przeprowadzanych na trudnym terenie. Gdzie się dokładnie sprawdzą i jakie maszyny mamy do wyboru?

Sportsman, czyli prawdziwy wół roboczy

Sportsmana spokojnie można nazwać flagowym quadem Polaris. Jest to maszyna niezwykle uniwersalna, chętnie wybierana nie tylko przez fanów off-roadu, ale także jako typowy wół roboczy, dedykowany do najcięższych prac w terenie. Sportsman Polaris dostępny jest w dość szerokiej gamie modeli, co pozwala dopasować zwłaszcza jego moc, do potrzeb. Do wyboru mamy między innymi:

  • Sportsman XP 1000 – mocna jednostka do zadań specjalnych
  • Sportsman 570 EPS– maszyna ekonomiczna, wydajna i uniwersalna
  • Sportsman 6×6 570 EPS – sześciokołowiec z pojemną paką i powiększonym bakiem

Quady Polaris wyposażone są w nowoczesne systemy jezdne, napęd 4×4 i szereg innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym poradzą sobie w najtrudniejszych warunkach.

Polaris i dodatkowe wyposażenie quadów

Maszyny Polaris odznaczają się już wręcz legendarną funkcjonalnością. Marka dba również o to, aby użytkowanie jej pojazdów było jak najbardziej komfortowe. W ten sposób otrzymujemy quady z grzanymi manetkami gazu i cięgnami gazu, osłony dłoni i specjalny system szybkiego przyłączania akcesoriów dodatkowych, takich jak pług czy naczepa. Wiele modeli Sportsmana już w podstawowym wyposażeniu ma wyciągarkę. Do maszyny można zamontować na zimę gąsienice, co czyni ją niepokonanym pogromcą śnieżnych pustkowi. Konfiguracji wyposażenia quadów Polaris jest wiele i mogą być naprawdę rozbudowane.

Ranger, RZR i General

Quady to nie jedyne pojazdy użytkowe, jakie oferuje Polaris, znaleźć można tutaj o wiele więcej. Obok czterokołowców ATV firma produkuje również pojazdy side by side (UTV) – są to przede wszystkim:

  • Ranger Polaris
  • RZR Polaris
  • General Polaris

Pojazdy te doskonale nadają się do prac gospodarczych, jak i do rekreacji czy na off-road. Poszczególne modele także oferują szeroki zakres konfiguracji i dostosowania ich mocy oraz wyposażenia do potrzeb.