Klimatyzatory przenośne – czy warto i kiedy się sprawdzają?

Kolejne upalne lato za oknem. Podczas gorących dni, wszyscy szukamy ochłody w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Standardowa klimatyzacja jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż wentylatory, co jednak w przypadku braku możliwości jej zainstalowania? Czy skazani jesteśmy na upał i przegrzane pomieszczenia? Rozwiązaniem tego problemu mogą być klimatyzatory przenośne, które bardzo skutecznie pomogą w walce z wysokimi temperaturami.

Klimatyzacja bez specjalistycznego montażu

Nowoczesna klimatyzacja nie wymaga już bardzo czasochłonnego montażu, niemniej wciąż wykonanie takiej instalacji wiąże się z koniecznością przeprowadzenia prac remontowych. Nie zawsze jest to jednak możliwe, na przykład gdy wynajmuje się mieszkanie, i właśnie w takich przypadkach przenośny klimatyzator z oferty Lindab będzie idealnym rozwiązaniem.

Przenośne urządzenie jest mobilne, wyposażone w kółka, dzięki czemu łatwo można je przesuwać i w każdej chwili można klimatyzator przenieść do innego pomieszczenia. Przenośne klimatyzatory charakteryzują się kompaktowymi wymiarami oraz mają szereg takich samych funkcji, jak klimatyzatory typu Split. Jedną z ciekawych funkcji jest funkcja grzania, która jest szczególnie ważna w okresach przejściowych jesienno-zimowych czy zimowo-wiosennych. Dodatkowo, współczesne klimatyzatory przenośne wyposażone są w tryb osuszania. Przydatną funkcją jest także możliwość sterowania klimatyzatorem za pomocą aplikacji pobieranej na telefon dzięki, której można włączyć urządzenie przed przyjściem do pomieszczenia. Funkcja trybu nocnego zapewnia natomiast komfort domowników podczas snu, gdy urządzenie przechodzi w tryb cichej pracy.

Jak odprowadzać skropliny?

Klimatyzator przenośny działa podobnie jak klimatyzacja Split, czyli schładza napływające do pomieszczenia powietrze, a zużyte odprowadza na zewnątrz. Podobnie jak w systemach klimatyzacyjnych należy z urządzenia odprowadzić ciepłe powietrze oraz skropliny. Do odprowadzenia ciepłego powietrza służy rura, która montowana jest najczęściej w specjalnym systemie dookiennym. Umożliwia on umieszczenie rury w otwartym oknie i jednocześnie zabezpiecza pomieszczenie przed napływem ciepłego powietrza z zewnątrz.