Planujesz wieczór panieński? Poznaj najnowsze trendy panujące na tego rodzaju imprezie

Wieczór panieński to przyjęcie o charakterze zwyczajowym. Jest organizowane dla przyszłej panny młodej, jako uwieńczenie ostatnich chwil życia pozamałżeńskiego. Tradycja nakazuje też, by zabawa odbywała się wyłącznie z udziałem kobiet. Taka impreza może przebiegać w przeróżny sposób. Zatem jak zorganizować wieczór panieński? Sprawdź kilka modnych pomysłów na tego typu przyjęcia.

Wieczór panieński na wyjeździe

Zabawa organizowana z okazji rychłego zamążpójścia nie musi być organizowana w miejscu zamieszkania. Bardzo popularny zwyczaj – inspirowany głównie tradycją zachodnich państw – to wieczór panieński na wyjeździe. Celem takiej podróży może być popularne miasto imprezowe, nadmorski kurort czy nawet weekend w SPA.

W przypadku wieczoru panieńskiego na wyjeździe, często cała zabawa ciągnie się przez nawet kilka dni. Można wtedy zwiedzać nowe miejsca, delektować się lokalną kuchnią, a wieczorami szaleć na dyskotekowym parkiecie, winszując bohaterce całego zamieszania. Tak spędzony wieczór kawalerski będzie z pewnością niezapomnianą przygodą.

Przebierany wieczór panieński

Kiedy planowanie przyjęcia na wycieczce jest niemożliwe, można zdecydować się na inny bardzo modny pomysł na spędzenie tego nietypowego czasu. Jeśli zastanawiasz się jak zorganizować wieczór panieński w swoim mieście, pomyśl o imprezie przebieranej. Takie zabawy są atrakcyjne i cieszą się dużym powodzeniem.

Wieczór panieński w wersji przebieranej (zob. https://decomaxparty.pl/37-wieczor-panienski) może być organizowany przykładowo w klubie muzycznym – można wówczas zarezerwować całą salę dla siebie lub jedynie dołączyć do gości lokalu. Taką zabawę można jednak też z powodzeniem zorganizować w domu, gdzie można w ulubionym gronie swobodnie szaleć do białego rana.

Jakie atrakcje na wieczór panieński?

Niezależnie od tego gdzie będzie się odbywał wieczór panieński, warto zaplanować na tę okazję kilka atrakcji umilających czas przyszłej pannie młodej i jej gościom. Bardzo popularne jest robienie pamiątkowych zdjęć. Można wykorzystać w tym celu fotobudkę, albo nawet zamówić profesjonalną sesję zdjęciową. Takie sesje można wykonać nie tylko w domu, ale i w plenerze, na przykład w pobliskim parku czy nad rzeką. Z pewnością będzie to miła pamiątka dla wszystkich uczestników imprezy.

Na wieczór panieński można też zaprosić gościa i nie musi być to striptizer. Warto rozważyć przykładowo obecność magika, który zachwyci imprezowiczów różnymi sztuczkami. Można też poprosić go, by na końcu „wyczarował” gościom wcześniej przygotowane symboliczne upominki. Taki gest z pewnością ucieszy wszystkie panie i sprawi im miłą niespodziankę.