Leasing auta używanego – ile to kosztuje

Marzeniem i celem w życiu wielu z nas jest posiadanie przynajmniej raz świetnego, nowoczesnego samochodu, zakupionego prosto z salonu. Takie marzenia bardzo często kiełkują już w okresie dzieciństwa, a z biegiem lat staramy się kierować swoją ścieżką zawodową w taki sposób, aby osiągnąć wyznaczony sobie cel. Niestety w dzisiejszych czasach nie każdego stać na to aby kupić auto za gotówkę lub na to, aby zdecydować się na najnowszy model samochodu. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi możliwość leasingu aut używanych, który szerzej opiszemy w poniższym artykule.

Czy można wziąć auto używane w leasing?

Jak wskazuje powyższy wstęp – oczywiście, że można. Należy jednak pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Mimo, że najczęściej leasing dotyczy aut nowych, ta możliwość jest również dostępna w przypadku aut używanych, które są maksymalnie pięcio bądź sześcioletnie. Na leasing mogą zdecydować się wszyscy przedsiębiorcy, nawet w pierwszy dzień prowadzenia swojej działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy decydują się na ten rodzaj finansowania auta ze względu na wygodę spłaty inwestycji w ratach. Co więcej, wielu przedsiębiorców zwyczajnie nie mogłoby sobie pozwolić na zakup samochodów na przykład do firmowej floty – za gotówkę. Leasinguje się zarówno auta osobowe, jak i dostawcze oraz ciężarowe. Zastanawiasz się czy leasing samochodów używanych różni się czymś od finansowania w ten sposób samochodów nowych? Oczywiście system jest w tym przypadku identyczny, a więc firma leasingowa lub bank udostępnia samochód na rzecz danego przedsiębiorcy, w zamian za opłacenie comiesięcznych rat. Wysokość takich rat uzależniona jest między innymi od okresu spłaty, wysokości ubezpieczenia oraz wkładu własnego. Ogromne znaczenie ma tutaj również wybrany przez nas samochód i jego całkowity koszt. Tym samym rata takiego leasingu może oscylować od około 800 złotych miesięcznie do nawet kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy.

W zależności od podpisanej przez nas umowy leasingowej, przedsiębiorca na koniec jej trwania może na przykład wykupić samochód za określoną kwotę na własność lub automatycznie stanie się jego właścicielem bez konieczności wnoszenia dodatkowych opłat.

Dlaczego leasing aut używanych może być świetnym rozwiązaniem?

Koszt leasingu samochodu używanego będzie zdecydowanie mniejszy niż w przypadku samochodów nowych. Tym samym znacznie odczujemy to w kontekście miesięcznej raty, którą przyjdzie nam zapłacić. Co więcej, rynek samochodów używanych jest bardzo rozbudowany. Tym samym pozostaje nam ogromny wybór pod kątem konkretnych modeli aut i ich specyfikacji. Dzięki temu szansa na wybór idealnego, perfekcyjnego i wymarzonego samochodu zdecydowanie wzrasta. Warto wspomnieć również o utracie wartości, do jakiej bardzo szybko dochodzi w przypadku samochodów nowych. Tak na prawdę wyjazd samochodu z salonu to pierwszy moment, w którym samochód traci kilka bądź kilkanaście procent swojej wartości. Dzieje się tak ponieważ właśnie staje się on już samochodem używanym. Samochody nowe najmocniej tracą na swojej wartości do pierwszych dwóch lat od momentu opuszczenia fabryki. Tym samym zakup dwu czy trzyletniego samochodu może być zdecydowanie lepszym i bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Wybierając leasing samochodów używanych możemy sobie również pozwolić na auto lepszej klasy lub takie, które posiada lepsze wyposażenie. Niezależnie od tego jaką podejmiemy decyzje, powinniśmy postawić na swoje bezpieczeństwo. Tym samym powinniśmy kupować jedynie sprawdzone auta, a nawet w przypadku wyboru leasingu samochodów używanych, powinniśmy wybierać profesjonalne i sprawdzone salony samochodowe. Idealnym przykładem będzie Mercedes, który sprzedaje auta z gwarancją lub w ramach specjalnego programu Mercedes Certified.

Mercedesy używane dostępne w MB Motors to najlepszy wybór właśnie dla Ciebie!