Dell R7425 czy Dell R740 – jaki serwer dla firmy wybrać?

Serwery to nieocenione urządzenia, znacznie zwiększające wydajność codziennych czynności pracowniczych. Współczesne stanowisko pracy wyposażone jest komputer, a im więcej sprzętu tego typu w biurze, tym konieczna jest właściwa jego obsługa. Serwer Dell R740 oraz Dell R7425 stworzone zostały z myślą o średnich oraz dużych firmach, które na co dzień obsługują ogromne ilości danych.

Dell R7425

Urządzenie Dell R7425 wzbogacone zostało w dwa procesory AMD EPYC klasy Enterprise. Zastosowanie urządzeń tego typu pozwala obsłużyć nawet najbardziej wymagające aplikacje. Sprzęt dysponuje maksymalnie rdzeniami w liczbie 64, które umożliwiają największą wydajność niezależnie od poziomu obciążenia. Obecność 32 slotów na pamięć RAM DDR4 pozwala zastosować w jednym sprzęcie aż do 2 TB pamięci RAM. Dodatkowo wykorzystanie procesora AMD EPYC jest bardzo dobrą informacją dla firm, które nie chcą stosować w swoich oddziałach innych rodzajów procesorów. Przedsiębiorstwo zajmujące się oferowaniem procesorów tego typu, kieruje swoje produkty do firma, które potrzebują procesorów do wykonywania wysokowydajnych obliczeń HPC, wirtualizacji i analizy danych. Urządzenia te są zatem doskonałą konkurencją dla innych procesorów, nie tylko pod względem ceny, ale także mocy obliczeniowej. Dell R7425 posiada obudowę na 12 slotów dysków 3.5” lub 24 slotów dysków 2.5”, dzięki czemu możliwe jest rozbudowanie serwera w przyszłości. Wówczas rozszerzona może także zostać pamięć masowa.

Dell R740

Drugą propozycją jest serwer Dell R740, który cechuje się największą wydajnością z całej serii Dell PowerEdge. Urządzenie skierowane jest do dużych firm, które dysponują serwerowniami. Urządzenie wyróżnia się na tle innych tego typu sprzętów znacznie zwiększoną wydajnością oraz przyspieszeniem. Wykorzystanie procesora Intel Xeon SP umożliwiło zwiększenie zasobów obliczeniowych aż o 27% z uwzględnieniem liczby rdzeni oraz o 50% biorąc pod uwagę przepustowość w zestawieniu z poprzednią generacją CPU. Jeżeli zdecydujemy się na trzy jednostki centralne, jesteśmy w stanie zainstalować aż 3 TB pamięci RAM ECC DDR4.

Wiele firm stoi przed wyborem właściwego serwera i nie wie, na jaki model się zdecydować. Dell konfigurator pozwala maksymalnie dopasować urządzenie do potrzeb przedsiębiorstwa, dzięki czemu zwiększona zostanie wydajność, a gromadzone dane będą maksymalnie bezpieczne. Serwer sprawdzi się doskonale w prokuraturach, sądach, szkołach, na uniwersytetach czy w szpitalach.