Od czego zacząć kompletowanie wyprawki?

Najlepsza wyprawka to taka, która zadba o potrzeby dziecka równie dobrze, jak o te mamy. Na drodze naszej wspólnej przygody powinniśmy działać jak dobrze naoliwiona maszyna. By tak się stało, wszelkie nasze wątpliwości powinny być rozwiązane. Wszelkie potrzeby zaspokojone.

Dla kobiety w tych pierwszych tygodniach najważniejszy jest komfort, ten psychiczny, jak i również fizyczny. Jesteśmy świadome, że każda ciąża, poród i przede wszystkim dziecko różnią się od siebie. Wieloelementowe wyprawki dla noworodków, nieraz mogą obciążać domowy budżet. Zwrócimy uwagę tylko na, najważniejsze elementy.

Ku uldze piersiom

Dbając o komfort psychiczny, proponujemy biustonosze dla karmiących. Już w czasie ciąży, możemy wyposażyć się w kilka egzemplarzy. Na wielkie wyróżnienie zasługują, te modele z odpinanymi miseczkami.

Tym sposobem, łatwiej jest nam zachować trochę prywatności. Podstawowe elementy, z których kobieta może skorzystać to nie tylko, biustonosze dla karmiących, ale także wkładki laktacyjne, najlepsze są te jednorazowe. Unikniemy dzięki nim, wstydliwych plam, na ubraniach. Chronią odzież, przed nadmierną laktacją, zapewniając nam wysoki poziom higieny.

Na obolałe piersi, bądź sutki znajdziecie w naszym sklepie kompres żelowy na piersi, użyte zaś na ciepło pomagają w udrożnianiu przewodów mlekowych.

Karmienie dziecka

Poduszka do karmienia, dla mnie jest takim must have. Nie nadwyrężymy kręgosłupa, możemy dużo łatwiej utulić dziecko. Nie jest to tylko rozwiązanie, dla kobiet karmiących piersią.

Dodatkowo powinniśmy wyposażyć się w przynajmniej dwie butelki w domu. By uniknąć bólu brzucha u maluszka, zdecydujmy się na model z systemem antykolkowym. Zwróćmy uwagę na butelki z dołączonymi smoczkami.

Mamy wtedy pewność, że zarówno smoczek, jak i butelka będą pasowały do siebie nawzajem, możemy użyć takich z firmy COMOTOMO. Zagwarantujemy dziecku spokojny sen, nawet po jedzeniu.

Butelka jest naszym zabezpieczeniem, na pierwsze dni w domu. Przy zbyt małej ilości pokarmu w piersiach, nie będziemy mogły nakarmić dziecka. Jednak wtedy ku pomocy przychodzi nam wcześniej zakupiona butelka, warto dołączyć tu symboliczną ilość mleka, może się przydać. Dla kobiet, które posiadają tego pokarmu zbyt wiele, sprawdzą się jednorazowe woreczki do przechowywania mleka.

Kosmetyki dla noworodka

Potrzebujemy tak naprawdę kremu na odparzenia, balsamu lub oliwki oraz czegoś do mycia. Na sklepowych półkach znajdziemy, świetnie wyglądające szampony z Myszką Miki, Kaczorem Donaldem. Niezwykle zdobne produkty nie zawsze są równie treściwe i nie zawsze bezpieczne, zazwyczaj preferowane dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Wybierajmy produktu dostosowane składem do potrzeb noworodka. Na opakowaniach możemy znaleźć atest np. Instytutu Matki i Dziecka.

Tylko najdelikatniejsze produkty na bazie naturalnych składników nadają się dla noworodka. Nieprawidłowe obchodzenie się ze skórą tak małego dziecka, może zaowocować wieloma przykrościami takimi jak pokrzywka czy wysypka.

Warto zadbać o delikatny proszek do prania. Fajnym gadżetem są mydełka do odplamiania. Zatrważającym dla mnie problemem zawsze była ciemieniucha. Gdy żółte łuski oblepiają głowę malca, możemy sięgnąć po naturalną szczotkę z włosia koziego, to najdelikatniejsze pielęgnacja.

Ubranka dla dziecka

Przykładowo możemy skompletować zestaw, który będzie składał się z:

  • rożek niemowlęcy – polecamy ten firmy Sleepee, wnętrze wypełnia certyfikowana bawełna, to bezpieczny wybór
  • ręcznik dla noworodka
  • body z krótkim rękawkiem – 3 sztuki
  • body z długim – 3 sztuki
  • pajace 3 sztuki
  • skarpetki – 5 par
  • rękawiczki (wystarczą nam dwie pary).
  • Kombinezon
  • strój na podwórko, który będzie odpowiednio dobrany do pory roku

Będzie to podstawowy zestaw dla dziecka. Odpowiednio według potrzeb możecie go powiększać. Warto zastanowić się nad urządzeniami takimi jak elektroniczna niania, czy monitor oddechu.

Źródło: https://tamaja.pl