Kartacz do brody to atrybut każdego prawdziwego gentlemana. Codzienne używanie go wymaga jednak znajomości kilku podstawowych technik, które umożliwią wam prawidłowo pielęgnację zarostu bez obawy o uszkodzenie struktury włosa. Jaki wybrać kartacz do brody i jak go prawidłowo używać? Wszystkiego dowiecie się poniżej!
Czym jest kartacz do brody?
Czy są tutaj jacyś początkujący brodacze? Z pewnością macie świadomość, jak niekiedy problematyczna potrafi być stylizacja i pielęgnacja męskiego zarostu. Odpowiednio dobrane kosmetyki i akcesoria do męskiego zarostu to w tym przypadku absolutna konieczność. Doświadczeni w stylizacji brody mężczyźni nie bez powodu zwracają tak szczególną uwagę na kartacz do brody! Potocznie mówiąc, jest to profesjonalna szczotka do brody! Niemniej różni się ona wyglądem czy kształtem od tradycyjnych rozwiązań. Zwykle nie posiada on rączki, co więcej – ma specjalną poduszkę oraz naturalne włosie. Kartacz do brody służy bowiem do rozczesywania włosków i usuwania obumarłego naskórka ze skóry twarzy. Dopasowany do waszych indywidualnych potrzeb pobudzi krążenie, a wy będziecie mogli cieszyć się niesamowitym rezultatem. Pojawia się jednak myśl… Jak prawidłowo używać kartacza do brody? Z pomocą przychodzimy my!
Kartacz do brody – jak używać?
Pielęgnacja męskiego zarostu ma bowiem niebagatelne znaczenie dla jego kondycji. Zdrowy i lśniący zarost wpłynie także na wasze ogólne samopoczucie, dodając wam odwagi i niesamowitej pewności siebie. Aby tak też się stało, należy nie tylko zainwestować w wysokiej jakości kartacz do brody, lecz także zaznajomić się z jego obsługą. Wbrew pozorom wyczesywanie brody za pomocą kartacza to nie taka prosta sprawa! O czym zatem należy pamiętać? Zobaczcie nasze wskazówki!
- Przed poranną czy wieczorną kąpielą wyszczotkujecie brodę jeszcze na sucho. Tym sposobem usuniecie wszelkie zanieczyszczenia i resztki naskórka, pobudzając cebulki do porostu. Pamiętajcie, by nie szczotkować zbyt mocno! Włoski na brodzie są delikatniejsze aniżeli te na waszej głowie. Nie szarpcie i nie ciągnijcie brody! W innym razie osłabicie zarost, a wasze dotychczasowe starania pójdą na marne…
- Gdy powyższy etap będziecie mieli już za sobą, należy przejść do dokładnego oczyszczenia zarostu. Co mamy na myśli? Sięgnijcie po profesjonalny szampon do brody i dokładnie ją wymyjcie. Męski zarost wymaga odpowiedniego podejścia, co więcej – stosowanie kosmetyków o innym przeznaczeniu nie jest tutaj wskazane. Tak oczyszczona broda jest gotowa na dalsze kroki!
- Jeszcze zanim przejdziecie do ponownego szczotkowania zarostu, należy go osuszyć za pomocą ręcznika do brody, który uchroni włoski przed zniszczeniem. Brodę należy delikatnym ruchem ręki osuszyć i pozostawić do samodzielnego wyschnięcia. Jeżeli to rozwiązanie nie wchodzi w grę, możecie sięgnąć po suszarkę. Niemniej nie róbcie tego zbyt często! Gdy broda będzie już całkowicie sucha, rozpocznijcie jej wyczesywanie. Nigdy nie szczotkujcie mokrej czy wilgotnej brody, gdyż może to prowadzić do poważnych szkód…
Dokładnie wyczesany zarost należy potraktować kosmetykiem pielęgnacyjnym. Tutaj z pomocą przyjdą olejki do brody i balsamy do brody, które odżywią włoski, przywracają im dawno utracony blask. Profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji męskiego zarostu stosujcie systematycznie. W innym razie wasze starania nie przyniosą pożądanych rezultatów.
Jak kartacz do brody wybrać?
Kartacz do brody kartaczowi nierówny! W sklepach barberskich znajdziecie multum różnorakich rozwiązań lepszej bądź gorszej jakości, a to wcale nie ułatwia podjęcia decyzji. Jaki kartacz do brody kupić? Zastanówcie się najpierw, jaki efekt pragniecie uzyskać oraz jakie są wasze oczekiwania… Dobrze dopasowany kartacz do brody ma za zadanie stymulować włoski do wzrostu, pobudzić krążenie, wzmocnić cebulki włosów oraz ułatwiać codzienne rozczesywanie brody. Stojąc zatem przed wyzwaniem, jakim jest wybór idealnego kartacza, postawcie na dobrze wyprofilowany model. Zwróćcie także szczególną uwagę na rodzaj włosia oraz wielkość wybranego akcesorium. Te na pozór mało istotne detale mają ogromne znaczenie. Pamiętajcie o tym!